Gunnar Havi 1Eesti Vabariigi 99. sünnipäeva eel külastas Valjala Põhikooli Kaitseliidu Saaremaa maleva malevapealik, kolonelleitnant Gunnar Havi. Külaline oli kutsutud 6.-9.klassile riigikaitsepoliitikast rääkima.

Havi alustas juttu enda lapsepõlvest, mille mängudest ja tegemistest hakkas kujunema ka tema tulevane erialavalik. Tuli töö piirivalves, missioonid Kosovos ja Afganistanis.

Havi sõnul ei tohiks noormehed kaitseväes teenimist karta. Sealt saab kaasa palju eluks vajalikke oskusi ning sõbrad kogu eluks.

Lõpetuseks soovitas ta kõigil järele proovida, mis tunne on ise 24.veebruaril Eesti Vabariigi lipp masti tõmmata.