Mihklilaat

30. septembril toimus Valjala Põhikooli heategevuslik Mihklipäeva laat  juba 7. korda. Oleme rõõmsad, et meil on tekkinud selline tore traditsioon.

Nagu varasematelgi aastatel oli ka sellel aasal üllatusi, kes käisid need nägid ja said ka osa. Sellel aastal oli meil külas Saare Safari meeskond oma autodega ja see oli TÕSISELT ÄGE!!! Autodega sai kogeda ülilahedat sõitu Lööne karjääris ja, kes sõita ei soovinud need said lihtsalt huvitavaid masinaid koha peal vaadata.  Saare Safari sponsoreeris ka Mihklilaada loteriid sõiduga.

Muidugi ei puudunud laadalt elav muusika, oli nii lõõtsa muusikat kui ka  suupilli puhumist. Siit ütlengi veel kord suured tänud meie laadamuusikutele Raimo Kald’ale ja Ants Olesk’ile. Samuti oli meil vahva laadajuht Viktor Martel, tänud ka temale, et ta leidis aega ja tahtmist meie laadapäeva juhtimiseks.

Toimus ka tore hoidiste konkurss.  Maitsvate hoidiste eest said preemia Liina Lember ( Letšo ja Astelpaju moos), Rinaldo ja Rikardo Vallik (Punasesõstra tarretis)

Kindlasti ei saanud me läbi ilma nunnunäituseta. Kõige nunnum nunnu oli toodud Brett Nuudil.

Nagu igal aastal valitakse välja kõige aktiivsem klass, kes on kogu oma klassi koosseisuga laadal kohal. Tänavu aastal said kaks klassi ’’Aktiivse klassi ’’ tunnistused koos auhinnarahaga ja need olid 6. klass ja 9. klass – kiidan neid, tublid noored. 9. klass sai veel ka eripreemia uue teenuse pakkumise eest laadal, millkes oli kohvik. Parima meeskonna ehk perekohviku moodustasid Kristiina, Madis ja Kaur Kindel.

Tubli turunduse eest said kiita Oskar Maripuu (pakkus rullbiskviiti) ja kehalise kasvatuse õpetaja Andre Kuntsel (Jõumehe pannkoogid).

Kõige meeldejäävamate reklaamidega püüdsid laadalisi Elina Eist, kes meelitas suitsuvorstiga ja Kiur - Juhan Lapp, kellel olid pakkuda mõnusad pingid ja toredad kotid.

Ka tänavu oli võimalik nunnumeetrit liigutada, sest meil olid olemas kõige nunnuma teenuse pakkujad Eva – Helga Kupits ja Marilen Orb, kes pakkusid hobustega ratsutamise teenust.

Uued tooted laadal olid seekord kuum kakao, mida pakkusid Sofia – Margaret ja Ester Vaiksaar. Soe kakao oli mõnusalt soojendav sellise veidi kõleda ilmaga. Madis Kindel pakkus külastajatele mahlakat smuutit. Tervislikke kõrvitsakrõpse õhtuseks näksimiseks pakkus Rinaldo Vallik. Mihklilaadal oli veel üks huvitav toode ja seda pakkus külastajatele Ott Olesk, selleks oli mahejäätis, mis lõppes  väga ruttu otsa – järelikult oli tegu väärt kraamiga.

Muidugi toimus  laadal ka heategevuslik loterii Valjala Põhikooli heaks, millest saadud tulu eest soovime  osta koolile juurde spordivarustust. Oma osa heategevuslikule loteriile andis ka õpetaja Andre Kuntsel, kes annetas Jõumehe pannkookidest saadud tulu samuti loterii tulude hulka.

Soovin tänada kõiki, kes aitasid korraldada ja sponsoreerida Valjala Põhikooli Mihklilaata:

• Angela Mäeots

• Sille Lapp

• Meeli Tamm

• Anneli Kaljuste – Valjala Põhikooli huvijuht

• Tõnu Soots

• Jaanus Mägi

• Marko Mägi

• Aime Paas

• Siiri Saagpakk

• Muhu Pagar

• Varju Pagar

• Valjala Vallavalitsus

• Valjala Sepikoda

• Valjala STÜ Kauplus

• Valjala Tööpada

• AS Saaremaa Piimatööstus

• Saare Safari

Kõige toredam on Mihklilaada juures see, et kõik Valjala Põhikooli õpilased saavad selles ise kaasa lüüa oma tehtud - kasvatatud - korjatud - küpsetatud - keedetud või purkitopitud toodetega.

Ilusat sügise jätku

Valjala Põhikooli esimees