Projekt "Peakokad koolides"

8. oktoobril said Valjala kooli 6. ja 8. klassi 26 õpilast osa Maaeluministeeriumi ja Eesti Peakokkade Ühenduse poolt alustatud koostööprojektist "Peakokad koolides". Antud projekti raames külastasid 43 Eesti peakokka põhikoole kõikjal Eesti. Nad andsid kodundustunde, tegid koos lastega süüa ning tutvustasid toiduvalmistamise põhitõdesid.
Valjala Põhikoolis käis lastega kokkamas Tarvo Kullama. Tema juhendamisel valmistati põhiroaks kiiret mulgiputru, küpsetati juurde karaskit ning tehti magustoiduks kamakreemi marjadega. Seejärel kaeti laud ning maitsti valmistatud roogasid. Paar noormeest said proovida sedagi, kuidas oleks töötada kelnerina.
6. klassi õpilaste muljed olid järgmised:
„Tarvo Kullama käis kontrollimas, kas tänapäeval noored oskavad süüa ka teha või soojendavad lihtsalt külma toitu üles. Ta rääkis väga huvitavaid asju toitudest ja toidu valmistamisest.“
„Kokkamine oli lahe. Seal tuli mulle ka mõte, et proovida ise rohkem kodus kokata.“
„Õppisime uusi asju tegema ning Tarvo Kullama andis huvitavaid ideid ja häid näpunäiteid. Näiteks, kuidas on lihtsam mune katki teha või sibulat tükeldada.“
„Saime teada, mis on karask ja kuidas maitseb.“
„Mulle meeldis kõige rohkem see, et sain teada uusi retsepte. Ma saan nüüd kodus vanematele ka süüa teha!“
„Toit oli väga hea ja ilus!“
8. klassi õpilaste muljed:
„Väga tore ettevõtmine. Võiks veel selliseid üritusi korraldada. Tarvo Kullama oli väga sõbralik ja kaasahaarav. Toidud olid maitsvad!“
„Meeldis. Oli tore koos klassiga kokata ja toidud tulid maitsvad!“
„Mulle meeldis see. See oli tore ja sai palju uut söögitegemise kohta teada.“
„Väga lahe oli! Mulle maitses! Parim asi üldse…järgmise korrani!“

Projekti raames valmistatud toitude retseptid koos õppevideotega on leitavad veebilehelt https://eestitoit.ee/et/kategooriad/peakokad-koolidesse