Mida kingiksin Eesti Vabariigile tema 100. sünnipäevaks?

Cariina Latkin

Eesti Vabariigil on peagi käes 100. sünnipäev. See on meie rahva jaoks suur sündmus. Tähtsaks päevaks on tehtud juba väga palju kingitusi ning mõned on veel teostamisel. Ka meie kool on koos teinud riigile kingi: nimelt tegime korda Valjala vana kalmistu. Mida mina kingiksin oma isamaale tema ümmarguseks tähtpäevaks? Ma mõtlesin selle üle kaua. Tahaksin kinkida midagi erilist. Ma soovin, et Eestimaa püsiks veel vähemalt 10 korda sama kaua, et meil oleks sama palju vapraid mehi ja naisi, kes meie kodumaad armastaksid ja selle kaunist keelt elus hoiaksid, veel rohkem särasilmseid lapsi ja nutikaid noori.

Andris Tambur

Mina kingiksin Eestile tema 100. sünnipäevaks heateo. Seda võib mõista mitmel erineval viisil. Näiteks võib teha heateo Eesti loodusele, inimestele, loomadele või riigile üleüldiselt. Heategu loob hea tunde nii heategijas kui ka selles, kellele heategu tehakse.

Brett Nuut

Eesti Vabariigile saab kinkida palju asju, aga selle kindla asja leidmine on  keeruline. Sa saad kinkida laulu, luuletuse, joonistuse, mõtte ja veel palju teisi asju. Kui oled harjunud küsima sünnipäevalapselt, mida ta tahaks, siis seekord seda teha ei saa. Mina mõtlesin, et kingiksin omalt poolt pildi, mille olen pannud kokku Saaremaa elumajadest läbi ajaloo, sest see meenutab vana aega.

Kristo Lember

Ma tahaksin, et eesti keel ja rahvas jääks alles. Ma ei taha, et eesti keel ära kaoks. Ma ei taha, et Eesti ära kaoks. Seepärast ma soovin Eestile pikka iga.

Liina Lember

Mul ei ole kinkida Eesti Vabariigile midagi materiaalset ega midagi käega katsutavat. Sadat torti ma teha ei jõuaks ja saja sokipaari jaoks ei jätkuks mul lõnga, aga luban olla tubli ja aus koolilaps, aidata lähedasi ja toetada nõrgemaid. Kui igaüks meist leiaks endas headust, mida teistele jagada, oleks meie riik parem koht, kus elada.

Liis Treima

Eesti Vabariigile saaks kinkida väga palju asju, olgu see siis midagi materiaalset või midagi mõttelist ja kaunist. Selliseid asju, mida võiks Eestile kinkida, on palju, kuid kui mõtlema hakata, ei tulegi midagi tarka pähe. Kui mina mõtlema hakkasin, tundus mulle, et sellele küsimusele ma lõpuks vastust ei leiagi. Kuid tegelikult on juba iga väike asi Eestile kingituseks. Kasvõi lihtsalt hea sõna. Eestile võib veel kinkida mõne ilusa teo, näiteks hoida keskkond ja loodus puhas ja ilus. Või siis lihtsalt joonistada üks vahva pilt, millel on kujutatud midagi Eestiga seonduvat. Iga väike tegu või sõna võib olla Eestile kingituseks.

Madis Kindel

Mina arvan, et igaüks võiks soovida Eestile mõne hea soovi või vähemalt mõelda tema peale ja hea oleks, kui see mõte või soov tuleks südamest.

Mathias Tänav

Mina arvan, et oleks tore, kui me kõik istutaksime vähemalt ühe puu. Näiteks mina oma perega olen maha pannud juba 20 kuuske.

Robin Kald

Seoses riigi juubeliga tehakse 100-meetrist vaipa ja muid kinke. Kuid mina tahaksin Eestile soovida suuremat rahvaarvu ja rohkesti turiste, kuna Eesti on teiste riikidega võrreldes väike ning paljud väljaspool Euroopat asuvad riigid ei teagi, mis Eesti on ja kus see asub. Loodan, et Eestit külastavad turistid teavitavad ka teisi inimesi sellest, kui ilus ja suure avastamis­ruumiga Eesti on.

Susanna Laager

Iga eestlane võiks meie armsale riigile midagi kinkida. Selleks võib olla mõni ese või hoopis mõni ise välja mõeldud luuletus. Kindlasti on ka neid, kes pole sellele üldse mõelnud või ei ole ühtegi mõtet. Eelnevalt mainisin ainult kahte asja, tegelikult on neid palju rohkem. Näiteks oma kodukoha kordategemine, mõni joonistus, mõni hea sõna. Kuid kõige parem kingitus on siiski üksteisega hästi läbisaamine. Igal juhul soovin öelda seda, et igaüks meist võiks teha kingituse, ükskõik mis see ka poleks.

Säde Au

Minu kink Eesti Vabariigile oleks istutada oma kodu juurde puid. Seda sellepärast, et meie loodus säiliks. Igaüks võiks istutada omale meelepärase puu, mis iseloomustab talle Eestit. Metsa võetakse tänapäeval väga kergekäeliselt maha. Seda on näha minu kodu ümbruses. Minu arvates oleks see Eestile tulevikuks väärtuslik kingitus.

Venno Milter

Seoses meie isamaa juubeliga sooviksin ka mina teha kingituse meie Eestile. Kingituse, mis sümboliseerib meie kasvamist, tugevust ja südikust. Ja miski ei sobiks paremini, kui üks noor ja tugev tammepuu, mille sooviksin istutada meie Eestimaa pinnasesse, mis on tundnud nii mõndagi ja katsumustele vastu pidanud. Soovin, et see tammepuu kestaks siin riigis veel kaua ja pakuks rõõmu inimestele, loomadele ja lindudele. Selline olekski minu tagasihoidlik kingitus meie väikesele, aga tugevale riigile.