Valjala kooli pärimuskultuurilaager „Pärand põlvest põlve“.

11.juunil toimus Sakla Seltsimaja hubasel hoovil Valjala kooli pärimuskultuurilaager. Seekord kandis laager tunnuslauset „Kuulan, meenutan ja oskan teha - nii säilib minus esivanemate elukogemus“.

Laager algas meeleolukalt seltsimaja avaras tagahoovis Valjala kooli direktor Aive Mõistliku tervituse ja heade soovidega. Sellele järgnes pidulik  lipuheiskamistseremoonia ja töötubade tutvustus. Sellega oli laager avatud ja tegevused võisid hooga alata.

Terve pika päeva vältel töötasid  erinevad põnevad töötoad. Tegevusi jagus igasse seltsimaja ruumi ja hoovinurka. Üheskoos kuulati kohalikke lugusid, laule ning tantsiti ja mängiti. Valmistati luudasid ning vihtasid, tehti pannileiba, valgeid palle ja võid. Õpiti kala rookima ja suitsutama. Ühistööna valmis kirev kaltsuvaip ning  seltsimaja hoovi sai ehitatud suitsuahi, mis kohe ka töösse läks – õhtuks oli kõigil võimalus suitsukala maitse suhu saada.  Laagripäeva mahtus ka matk, mis viis huvilised tutvuma kohalike oluliste  ajaloo- ja kultuurikohtadega. Oluline roll oli ka fotograafia töötoal, kes kogu päeva  melu ja tegevused jäädvustas.

Ühe suure ja olulise tööna sai talgute korras lapitud kuuri ka Sakla seltsimaja talvised küttepuud.
Pika ja meeleoluka laagripäeva lõpetas simman, kus üheskoos  tantsiti ja mängiti ning tänati kõiki osalejaid, juhendajaid ja abilisi. Tantsude ja mängude vahepeale rääkis muhedaid lugusid, laulis regilaule ja mängis muusikat Muhumaa mees Meelis Mereäär.

Laager toimus ja õnnestus suuresti tänu Rahvakultuuri Keskuse toetusele ja mõnusale koostööle Sakla Külaarengu Seltsiga.

Kogu koolipere tahab südames tänada kõiki, kes meiega oma aega jagasid ja laagri õnnestumisele kaasa aitasid!

Erilised tänu- ja kiidusõnad kuuluvad teile: Agnessa Sepp, Ulvi Põldema, Aina Rõõm, Lembit Kadarik, Maide Ellik, Malle Kreis, Mati Kreis Elgi Süld, Elvi Koit, Aivar Püüding ja Selma Süld.