AJALUGU – AVASTA AMET!

Fotod Facebookis

08. novembril toimus projekti „Pärandivaderid“ muuseumipäev.

4.-6. klassi õpilased alustas päeva keskkonnaameti nutiorienteerumisega „Kuressaare avastusrada“, kus tuli koordinaatide abil leida kontrollpunktid. Igas kontrollpunktis tuli nutiseadet kasutades lahendada loodusteemaline ülesanne.

Hiljem toimusid Saaremaa Muuseumis muuseumitunnid. Muuseumipedagoog Jürje Koert rääkis 4. klassile toredaid lossiga seotud legende. 5.-6. klassidele tutvustas arheoloog Garel Püüa huvitavaid arheoloogilisi leide. Tunnid lõppesid põneva aaretejahiga lossis.

kollaaz1

7.-9. klassi õpilased alustasid oma päeva Politsei-, Piirivalve- ja Päästeametis. Kaisa Nurm ja Margus Lindmäe tutvustasid politseinike ja päästjate igapäeva tööd, päästetehnikat ning olme- ja töötingimusi. Õpilased said ka teada kus ja kuidas on võimalik tulevikus õppida politseinikuks ja päästjaks.

Päev jätkus muuseumitundidega. 7. klassile viis teadur Maret Soorsk läbi väga huvitava keskaega tutvustava tunni. 8.-9. klassi õpilastel oli muuseumitunni teemaks 1917-2017 aastad Saaremaal. Tundi viis läbi Piret Hiie-Kivi. Muuseumitund lõppes vahva pildimänguga mööda lossihoovi.

kollaaz2