Klassiväline lugemine 2017/18 õppeaastal


 

1.klass

1. Urve Tinnuri  „Päkapikk Jäsper“

2. Urve Tinnuri  „Draakon Tõnn ja vares Vilma“

3. Heiki Vilep   „Liisu“

4. Heiki Vilep     „Habemega nali“

5. Heiki Vilep      „Une-Mati väga uued udujutud“

6. Kätlin Vainola  „Kelli hakkab piraadiks“

7. Kätlin Vainola  „Peaaegu haldjas“

8.  Kärt Hellerma  „Pupi ja salakäik“

9. Ilmar Tomusk  „Amanda patsid“

10. Ilmar Tomusk  „Triinu tomat“

11. Aimee Beekman  „Päästekoer Walter“

12. Eno Raud  „Peep ja sõnad“

13.  Markus Saksatamm  „Postiljon ja kanad“

 

 2.klass

1. Luuleraamat omal valikul – september

2. J.Rannap ,,Nublu”

3. A.Reinla „Pätu“ või W. Hauff „Väike Mukk“

4. E.Raud „Ninatark muna“

5. K.Kass „Kasper ja viis tarka kassi“

6. A.Kivirähk „Kaelkirjak“

7. U.Nemvalts „Väikeste meeste jutud“ või „Väikeste meeste lennumasinajutud“

8. L.Tungal „Siil Felix ja kriminaalne loomaaed“

9. I.Tomusk ,,Volli vanad vigurid”

 

3. klass

 1. Ilmar Tomusk ,,Kolmanda A kriminalistid”

 2. Ilmar Tomusk ,,Kriminaalsed viineripirukad”

 3. Aidi Vallik ,,Pints ja Tutsik” 1.  raamat

 4. ,,Pints ja Tutsik” 2. raamat

 5. Kärt Hellermaa ,,Õrnad kõrvad”

 6. Aino Pervik ,,Dixi ja Xixi”

 7.  Aino Pervik ,, Kunksmoor”           29. jaanuar

 8. Kristiina Kass ,, Kaspar ja viis tarka kassi”

 9. Sass Enno ,,Mereröövlimäng”

 10. Mika Keränen ,,Jõmmu”

 11. Piret Raud ,,Lugu Sandrist, Murist, tillukesest emmest ja nähtamatust Akslist”

 12 Juhan Püttsepp ,,Mustad linnud”

 13.Timo Parvele ,,Ella ja sõbrad” 1. või 2. osa

 14. Annie M. G. Scmidt ,,Viplala lood” 1. ja 2. osa.      29. märts  

 15. Artrid Lindgren ,, Väike Tjorven, Pootsman ja Mooses”

 Luuleraamatud: 1. trimester    Ilmar Trull

                           2. trimester       Contra

                           3.trimester       Olivia Saar

 Igas kuus vastad omal valikul ühe raamatu sellest nimekirjast. Uue asjana vastame kahte raamatut kõik koos kindlal kuupäeval.


4.klass

A. Kivirähk ,,Sirli, Siim ja saladused” 10. oktoober

A.A. Milne ,,Karupoeg Puhh” 5. detsember

Jõululuuletused 14. detsember

A. Lindgren ,,Vahtramäe Emil” 6. veebruar

Vabariigi aastapäeva luuletused 21. veebruar

Loomajutt omal valikul 27. märts

Fr. R. Kreutzwald ,,Vaeslapse käsikivi” 17. aprill

Kevadluuletused                               8. mai

 


 

5. klass

Kästner „Veel üks Lotte” – 8. oktoober

Üks vabalt valitud muinasjutt – 5. november

Kippel „Meelis” – 7. jaanuar

Pervik „Arabella, mereröövli tütar” – 11. veebruar

Üks vabalt valitud uudisteos – 11. märts

Soopan „Kõik poisid ei saa suureks” – 29. aprill

 

6. klass

R.Reinaus „Kuidas mu isa endale uue naise sai“– 17. oktoober

L. Kirkegaard „Kummi-Tarzan” – 28. november

E.Raud „Lugu lendavate taldrikutega” – 12. detsember

F.Molnar „Pal-tänava poisid” – 23. jaanuar

Üks vabalt valitud uudisteos – 12. märts

Ch. Nöstlinger „Vahetuslaps” – 17. aprill

J.R. R. Tolkien „Kääbik” – 2. mai

                  

 

7. klass

O.Luts „Kevade“, A. Vallik „Kuidas elad, Ann?“, J. Parijõgi „Teraspoiss“ või K. Reimus „Haldjatants“ – 2. oktoober

O.Luts „Kapsapea“ – 5. november

E.Bornhöhe „Tasuja“ või „Vürst Gabriel“ või A. Kivirähk „Mees, kes teadis ussisõnu“ – 14. jaanuar

Üks vabalt valitud luulekogu – 19. veebruar

Üks vabalt valitud uudisteos – 12. märts

 

8. klass

D.Defoe „Robinson Crusoe” - 10. oktoober

W.Golding „Kärbeste jumal” – 14. november

A.de Saint-Exupéry „Väike prints” - 23. jaanuar

Üks vabalt valitud uudisteos – 13. märts

Üks reisikiri omal valikul - 10. aprill

 

9. klass

A. Kitzberg „Libahunt“ – 1. oktoober

A. H. Tammsaare „Kõrboja peremees” – 12. november

Üks vabalt valitud kriminaalromaan – 14. jaanuar

Üks vabalt valitud uudisteos – 11. märts

Üks vabalt valitud luulekogu – 6. mai

 

 

 

 

 

 

 

  • Eesti 100 CMYK
  • Ettevotlik kool LOGO 200
    logo est kiva

  • Copy okokkutulek III
  • EL Sotsiaalfond horisontaalnemineenetlogo

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com