Klassiväline lugemine 2017/18 õppeaastal


 

1.klass

1. Urve Tinnuri  „Päkapikk Jäsper“

2. Urve Tinnuri  „Draakon Tõnn ja vares Vilma“

3. Heiki Vilep   „Liisu“

4. Heiki Vilep     „Habemega nali“

5. Heiki Vilep      „Une-Mati väga uued udujutud“

6. Kätlin Vainola  „Kelli hakkab piraadiks“

7. Kätlin Vainola  „Peaaegu haldjas“

8.  Kärt Hellerma  „Pupi ja salakäik“

9. Ilmar Tomusk  „Amanda patsid“

10. Ilmar Tomusk  „Triinu tomat“

11. Aimee Beekman  „Päästekoer Walter“

12. Eno Raud  „Peep ja sõnad“

13.  Markus Saksatamm  „Postiljon ja kanad“

 

 2.klass

1. Luuleraamat omal valikul – september

2. J.Rannap ,,Nublu”

3. A.Reinla „Pätu“ või W. Hauff „Väike Mukk“

4. E.Raud „Ninatark muna“

5. K.Kass „Kasper ja viis tarka kassi“

6. A.Kivirähk „Kaelkirjak“

7. U.Nemvalts „Väikeste meeste jutud“ või „Väikeste meeste lennumasinajutud“

8. L.Tungal „Siil Felix ja kriminaalne loomaaed“

9. I.Tomusk ,,Volli vanad vigurid”

 

3. klass

 1. Ilmar Tomusk ,,Kolmanda A kriminalistid”

 2. Ilmar Tomusk ,,Kriminaalsed viineripirukad”

 3. Aidi Vallik ,,Pints ja Tutsik” 1.  raamat

 4. ,,Pints ja Tutsik” 2. raamat

 5. Kärt Hellermaa ,,Õrnad kõrvad”

 6. Aino Pervik ,,Dixi ja Xixi”

 7.  Aino Pervik ,, Kunksmoor”           29. jaanuar

 8. Kristiina Kass ,, Kaspar ja viis tarka kassi”

 9. Sass Enno ,,Mereröövlimäng”

 10. Mika Keränen ,,Jõmmu”

 11. Piret Raud ,,Lugu Sandrist, Murist, tillukesest emmest ja nähtamatust Akslist”

 12 Juhan Püttsepp ,,Mustad linnud”

 13.Timo Parvele ,,Ella ja sõbrad” 1. või 2. osa

 14. Annie M. G. Scmidt ,,Viplala lood” 1. ja 2. osa.      29. märts  

 15. Artrid Lindgren ,, Väike Tjorven, Pootsman ja Mooses”

 Luuleraamatud: 1. trimester    Ilmar Trull

                           2. trimester       Contra

                           3.trimester       Olivia Saar

 Igas kuus vastad omal valikul ühe raamatu sellest nimekirjast. Uue asjana vastame kahte raamatut kõik koos kindlal kuupäeval.


4.klass

I trimester

A.Kivirähk „Sirli, Siim ja saladused“ – 11.september
L.Tungal „Barbara ja suvekoerad“ või E.Raud „Roostevaba mõõk“ - 4.oktoober
J.K.Rowling „Harry Potter ja tarkade kivi“ – 22.november

II trimester
E.Raud „Kalevipoeg“ (lasteväljaanne) – 10.jaanuar
A.Milne „Karupoeg Puhh“ – 14.veebruar
Emakeelenädalal (12.03-16.03) lugeda ja  tutvustada üht vabalt valitud raamatut eesti uudis/lastekirjandusest

III trimester
A.Lindgren „Röövlitütar Ronja“ – 11.aprill
J.Kunder „Imelik peegel“ – 9.mai

Lisalugemine
I.Tomusk „Kriminaalsed viineripirukad. Neljanda a kriminalistid“
A.Lindgren „Pipi Pikksukk“
A.Lindgren „Väikevend ja Karlsson katuselt“
L.Caroll „Alice Imedemaal“

 


 

5. klass

E. Kästner „Veel üks Lotte” – 13. oktoober

Üks vabalt valitud muinasjutt – 6. november

E. Kippel „Meelis” – 8. jaanuar

A. Pervik „Arabella, mereröövli tütar” – 18. veebruar

Üks vabalt valitud uudisteos – 12. märts 

I. Soopan „Kõik poisid ei saa suureks” – 7. mai

 

6. klass

J. R. R. Tolkien „Kääbik”– 17. oktoober

Ole Lund Kirkegaard, „Kummi-Tarzan”  – 28. november

Eno Raud „Lugu lendavate taldrikutega” – 12. detsember 

Ferenc Molnar „Pal-tänava poisid” – 23. jaanuar

Üks vabalt valitud uudisteos – 13. märts

Christine Nöstlinger „Vahetuslaps” – 17. aprill

R. Reinaus „Kuidas mu isa endale uue naise sai“ – 2. mai                         

 

7. klass

O. Luts „Kevade“ – 19. september

A. Vallik „Kuidas elad, Ann?“ või J. Parijõgi „Teraspoiss“ – 10. oktoober

F. R. Faehlmann „Müütilised muistendid“ – 13. november

E. Bornhöhe „Tasuja“ või „Vürst Gabriel“ – 2. veebruar

Üks vabalt valitud teos – 12. märts 

 

8. klass

W. Golding „Kärbeste jumal” - 11. oktoober

A. de Saint-Exupéry „Väike prints” - 30. jaanuar

Üks vabalt valitud teos – 13. märts 

D. Defoe „Robinson Crusoe” - 17. aprill

Üks reisikiri omal valikul - 22. mai

 

9. klass

A. Kitzberg „Libahunt“ – 2. oktoober

A. H. Tammsaare „Kõrboja peremees” – 6. november

A. Conan Doyle „Etüüd punases“ – 8. jaanuar

Üks vabalt valitud uudisteos – 12. märts

Üks vabalt valitud luulekogu – 2. mai

 

 

 

 

 

 

 

  • Ettevotlik kool LOGO 200
    KiVa logo 200

  • puhapaevakool200

  • Advendihommikud200

  • Sulgpall200

  • Digi kool 200


  • EL Sotsiaalfond horisontaalnemineenetlogo

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com