Kohustuslik kirjandus 2016/17 õppeaastal

 

2. klass

1. E.Valter ,,Pokuraamat”

2. I.Tomusk ,,Volli vanad vigurid”

                       ,,Rasmuse vuntsid”

3. K.Kass       ,, Samueli võlupadi”

                       ,, Peeter ja mina”

4. K.Vainola ,,Kelli hakkab mereröövliks”

                       ,, Kelli – peaaegu haldjas”

5. P. Raud ,, Teistmoodi printsessilood”

6. T. Kõnnusaar ,,Martti läheb kooli”

7. M. Keränen ,, Armando”

8. ,,K. Hellerma ,, Pupi ja salakäik”

9.E. Raud ,,Naksitrallid” 1. raamat

10.H. Käo ,, Kusagil mujal”

                 ,, Maailma ots ja teisi lugusid”

11. J.Rannap ,,Nublu”

 

Igal trimestril vastame ka ühe luuleraamatu. Valid ühe antud luuletaja luuleraamatu, kannad selle lugemispäevikusse ja õpid ühe luuletuse sealt raamatust pähe.

1.trimester   Leelo Tungal

2.trimester   Ellen Niit

3.trimester   Heiki Vilep


 

3.klass

1. T. Toomet „Vana aja koolilood” – september

2. K. Kass „Kasper ja viis tarka kassi” või E. Raud „Kilplased” – oktoober

3. E. Valter „Pokuraamat” – november

4. O. Preussle „Väike nõid” – detsember

5. Annie M. G. Schmidt „Viplala lood” I osa – jaanuar

6. A. Pervik „Kunksmoor” – veebruar

7. E. Raud „Naksitrallid” või A.Tolstoi „Kuldvõtmeke ehk Buratino seiklused” – märts

8. A. Lindgren „Bullerby lapsed” – aprill

9. E. Särgava „Ennemuistsed jutud reinuvaderist rebasest” – mai

Igal trimestril loeme läbi allolevast valikust ka ühe luuleraamatu.

*F. Kotta „Tublid loomad”

*E. Niit „Krõll”

*L. Tungal „Konn kobrulehe all”

*Contra „Kõik on kõige targemad”

*L. Tungal „ Väike ranits”

*H. Mänd „Pidu vihma ajal”


 

4.klass

J.K.Rowling   "Harry Potter"

A.Milne   " Karupoeg Puhh"

E.Raud   "Kalevipoeg"

A. Kivirähk  "Sirli, Siim ja saladused"

A.Lindgren  "Rasmus, Pontus ja Lontu"

 

Ühe raamatu tutvustamine emakeelepäeval.


 

5. klass

A. Lindgren „Meisterdetektiiv Blomkvist” – 16. september

E. Kästner „Veel üks Lotte” – 10. oktoober

Üks vabalt valitud muinasjutt – 4. november

E. Kippel „Meelis” – 13. jaanuar

A. Pervik „Arabella, mereröövli tütar” – 17. veebruar

Üks vabalt valitud uudisteos – 13. märts

I. Soopan „Kõik poisid ei saa suureks” – 17. aprill


 

6. klass

Astrid Lindgren „Hulkur Rasmus”– 11. oktoober

Ole Lund Kirkegaard, „Kummi-Tarzan” – 29. november

Eno Raud „Lugu lendavate taldrikutega” – 13. detsember

Ferenc Molnar „Pal-tänava poisid” – 24. jaanuar

Üks vabalt valitud uudisteos – 15. märts

Christine Nöstlinger „Vahetuslaps” – 25. aprill


 

7. klass

O. Luts „Kevade“ – 23. september

A. Vallik „Kuidas elad, Ann?“– 14. oktoober

E. Bornhöhe „Tasuja“ – 21. veebruar

Üks vabalt valitud uudisteos – 15. märts

Üks vabalt valitud luulekogu – 9. mai


 

8. klass

W. Golding „Kärbeste jumal” - 28. oktoober

A. de Saint-Exupéry „Väike prints” - 27. jaanuar

Üks ulmeteos omal valikul – 16. märts

D. Defoe „Robinson Crusoe” - 20. aprill

Üks reisikiri omal valikul - 11. mai


 

9. klass

A. Kitzberg „Libahunt“ – 26. september

A. H. Tammsaare „Kõrboja peremees” – 4. november

Üks vabalt valitud kriminaalromaan – 23. jaanuar

Üks vabalt valitud uudisteos – 13. märts

Üks vabalt valitud luulekogu – 24. aprill

 

 

 

  •  

    Valjala rongasrist

    Leht "Kodukoht - Valjala" on jooksvalt täiendamisel ja valmib Valjala Põhikooli õpilaste, õpetajate ja lapsevanemate koostöös.

    Lehel on välja toodud Valjala valla kultuuriloolised ja pärandkultuuri paigad ning saab tutvuda valla ilusa loodusega.

    Kodulehe esimene versioon valmis aastal 2001, leht taastati 2007. aastal ja "uues kuues" valmis leht koos interaktiivse kaardiga 2016. aastal.

     

     

  • helkur2010

      

    Me hoolime, aga ei märka.

    Kontrolli, et Sinul ja
    Su lähedastel oleks helkur!

    Vaata ka:
    Lõvi Leo lastenurk

  • TAI kampaania

    TAI tuletab taas meelde köögiviljade söömise vajalikkust

  • Digi kool 200


  • KiVa logo 200

    Ettevotlik kool LOGO 200

  • EL Sotsiaalfond horisontaalnemineenetlogo

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com