Põnev muuseumireis Tartusse

Reedel oli 4.-6.klassil pikk, kuid hariv reis Tartusse. Kõigepealt külastasime ERM-i, kus on avatud näituseala enam kui 6000 ruutmeetriga. Suurema  osa sellest katab püsinäitus „Kohtumised“, kus rändasime koos giidiga mööda ajatelge tänapäevast kuni jääaega. Üks väga põnev näitus oli „Uurali kaja“, mis tutvustab Soome-ugri naiste ja meeste igapäevast elu-olu ja kauneid rahvariideid. 4.klass osales „Talu elu ja talu iluga“ seotud tegevustoas ning sai teadmisi eesti rahvakalendri tähtpäevade tekkimisest.

Edasi suundus 5. ja 6.klass Kirjandusmuuseumi, kus meid võeti vastu kolmes erinevas arhiivis. Arhiivraamatukogus oli meie jaoks välja otsitud vanu ajaleheartikleid, mis kajastasid põnevaid sündmusi Valjalas. Mänguasjamuuseumis said 4.klassi õpilased näha vanu nukke ja nukumaju, kaisuloomi ja mänguautosid, töötavat raudteed ja palju muud põnevat, mis eriti täiskasvanutel nostalgiat ja äratundmisrõõmu tekitasid. Osaleti ka meisterdamistoas.

Vaatamist ja tegutsemist oli muuseumides küll niipalju ning kuna huvi oli tekitatud, aga aeg piiratud, tuleks järgmine kord tagasi tulla ehk kogu perega.

  • OLÜMPA PÕHI kodukale
  • Ettevotlik kool LOGO 200
    logo est kiva

  • EL Sotsiaalfond horisontaalnemineenetlogo

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com