Jüripäeva tegemised Valjala koolis

Sel aastal tähistasime jüripäeva koolis traditsioonilise jüripäevajooksuga, algklasside meeskonnamängude ja nendele eelnenud heakorratöödega Valjala koolimaja ümbruses, surnuaedadel ja maalinnal.
Peame oluliseks au sees hoida kohalikku päradkultuuri ja seda, et meie väike kodukoht oleks ilus ja hoitud. Arvame, et kodukoha ja pärandipaiga korrastamine on hea viis õpilastel tutvuda kohaliku kultuuripärandiga, mõistmaks selle tähtsust ning säilitamise vajalikkust. Iga õpilane saab seeläbi tunda, et tema panus on oluline. Nii ongi juba mitmeid aastaid meie kooli õpilased ja õpetajad nii vana surnuaia kui ka metsaväljaku heakorra oma südameasjaks võtnud. Peab ütlema, et aastatega on see koht muutunud tänu hoolsale tööle väga ilusaks ja kohaliku kogukonna meeliskohaks. Siinkohal on suureks abiks ja toetajaks olnud Valjala teenuskeskus, heakorraspetsialist ja Pärandivaderite projekt.
Seekord valisid 1.-3. klasside õpilased oma ülesandeks korrastada koolimaja ümbrus, metsaväljak ja vana surnuaed. Nii koolimaja juures, metsaväljakul kui ka vanal surnuaial riisuti ja korjati kokku suur kogus käbisid ja oksi, mis veeti kokku lõkkeplatsile. Pärast töist hommikupoolikt mängiti metsaväljakul põnevat ja haaravat lippudevarastamist.
II kooliastme õpilased suundusid teeääri prahist puhastades Valjala maalinnale. Ka maalinna lõkkeplats, parkla ja terviserada, mida kasutab kogu Valjala kogukond, said prahist ja suurematest murdunud okstest puhtaks.
Kuna varasemalt on juba koolimaja ümbruses töödega jõutud järje peale, siis sel aastal sai ette võetud suurem piirkond. Vanem kooliaste jõudis heakorratöödele appi Valjala kalmistule. Kalmistul riisuti lehti ja korrastati territoorium okstest. Lisaks tööle, sai kuulata ka pärandiga seotud teadmisi, mida jagas ajalooõpetaja Ester Vaiksaar. Suur töö sai tehtud, lapsed teadmiste võrra rikkamad ja meeldiv oli saada kalmistuvahilt positiivset tagasisidet, kelle sõnul olid noored väga töökad ja nende panus hindamatu väärtusega.
Päeva teine pool oli sportlik. I kooliastme õpilased said osaleda tulisel ja haaraval jalgpalli- ja pesapalliturniiril.
II-III kooliaste võistlesid traditsioonilisel jüripäevajooksul. 4.-8. klassi segavõistkonnad läbisid rajal üksteist märgates ja toetades erinevaid kontrollpunkte, kus tuli oma teadmised ning nutikus proovile panna, et väärtuslikke lisapunkte koguda.
Päeva lõpuks oli hea meel tõdeda, et kõik plaanitud tööd said tehtud, uued teadmised omandatud, jooksud joostud ja mängud mängitud. Kõik olid rõõmsad ja rahulolevad. Töiselt tegus ja meeleolukas jüripäev oli lõppenud. Aitäh kõigile asjaosalistele!

DSC 3657 min min

DSC 3704 min min