Põhikooli ettevõtlusviktoriin

 

Traditsiooniline Junior Achievement Eesti e-viktoriin 7. – 9. klassi õpilastele toimus ettevõtlusnädalal, 7. oktoobril 2021. Meie kool osales viktoriinil juba neljandat aastat järjest ning oma teadmised panid proovile enamus 7. - 9. klassi õpilasest. Kokku võttis viktoriinist osa 1343 õpilast Eestimaa 69 koolist.

Viktoriinis tuli noortel rakendada oma ettevõtluse- ja majandusalaseid teadmisi ning vastata 30 küsimusele, abiks oli ka internet. Väga pingelise võistluse võitjaid oli seekord palju. Esikolmikusse jõudis 30 õpilast, nende seas ka meie Magnus Kiil 8. klassist. JA Eesti autasustab esikolmikusse jõudnud õpilasi auhindadega, kõik osalejad saavad tunnistuse.

Junior Achievement Eesti pressiteatest võib lugeda, et „kõige keerukamateks osutusid küsimused tootlikkuse ja käibemaksu arvutamise kohta, kus õiget vastust internetist ei saanud leida, vaid oli vaja rakendada ka matemaatikat. Kahjuks oli vähe ka õpilasi, kes teadsid, et nad tohivad koolivaheajal töötada kuni 7 tundi päevas. Raskem oli vastust leida majandusharude arengu kohta pandeemia ajal, kus tuli rakendada loogikat või otsida natuke põhjalikumalt statistikat internetist.”

Pärast e-viktoriini on võimalik 7. - 9. klassi noortel kokku panna 2 – 3 liikmelised tiimid, et osa võtta ettevõtlusalasest meeskonnamängust Creatlon. Creatlon koosneb kokku kolmest etapist: e-viktoriin, meeskonnamäng ning loovülesanne. Viimased kaks etappi sooritab võistkond koos.

Meeskonnamängu voorus tuleb kolme kuu jooksul võistkondadel leida lahendused kolmele küllaltki mahukale ülesandele. Kolmas etapp ehk meeskondlik loovülesanne kuulutatakse välja pärast teise etapi lõppu. Selle valmimise tähtaeg on 28. märts 2022. Kevadel premeerib EBS Gümnaasium parimaid kreatleete ärimehele väärilise päevaga!

Kaks aastat tagasi saavutas meie kooli võistkond Creatlonis väärika 4. koha. Loodame, et ka sel aastal jõuda parimate hulka!

  • EU logo
  • Ettevotlik kool LOGO 200

  • EL Sotsiaalfond horisontaalnemineenetlogo

JSN Solid is designed by JoomlaShine.com