Külas kirjanik Mika Keränen

 

13.jaanuaril oli meie kooli õpilastel külas kirjanik Mika Keränen. Laste hulgas väga populaarne autor rääkis enda lapsepõlvest Soomes, õpingutest, jalgpallist ja sellest, kuidas temast sai lastekirjanik.

Soomes sündinud ja kasvanud kirjaniku tähelend sai alguse 2008. aastal, kui ilmus tema eesti keeles kirjutatud raamat „Varastatud oranž jalgratas“. See raamat pani aluse populaarsele sarjale, kus tegevus toimub Tartus Supilinnas ja mille igas osas uurib laste salaselts Ramps üht kriminaalset juhtumit. Sarjas on ilmunud veel "Peidetud hõbedane aardelaegas", "Vana roosa maja", "Salapärane lillenäppaja", "Professor Must", "Kuldne Lurich", "Küttepuuvargad", "Jõmmu" ja "Fantoomrattur". 2015. aasta mais valmis Keräneni lasteraamatute põhjal ka film "Supilinna salaselts". Lisaks on Mika Keränen kirjutanud lastele ja noortele veel jalgpalliraamatud „Armando“ ja „Väravajoonel“.

Kohtumise jooksul palus Mika Keränen endale julgelt küsimusi esitada ja õpilased kasutasid seda võimalust aktiivselt. Küsiti raamatute, kirjutamise, kirjanikuks olemise, ideede leidmise ja ka isikliku elu kohta – kõigile küsimustele saadi avameelselt aus ja humoorikas vastus. Kui jutud räägitud ning küsimustele vastused antud, jagas lastekirjanik kõigile soovijatele autogramme.

  • EU logo
  • Ettevotlik kool LOGO 200
    KiVa krgtase mrgis

  • OLÜMPA PÕHI kodukale
  • EL Sotsiaalfond horisontaalnemineenetlogo

JSN Solid is designed by JoomlaShine.com