Külas käisid pärimusmuusikud Cätlin Mägi ja Lauri Õunapuu.

Pärimuslabor külastas 27.-30. septembrini 17 Saaremaa kooli, kus pärimusmuusikud Cätlin Mägi ning Lauri Õunapuu andsid 16 kontserti, kokku ligi tuhande viiesajale lapsele. Sellest ettevõtmisest said osa ka meie kooli 1.-9. klassi õpilased koos lasteaia koolieelikutega „Päevakoerte“ rühmast.
Pärimuslaboriks nimetatakse protsessi, kus ühe maakonna kõikides koolides on fookuses erinevate eesti rahvapillide ning samast maakonnast pärit pärimuslugude ja pillimeeste tutvustamine läbi hariduslike kontsertide.
„Lahe!“, „Äge!“ ja „Täiega tore kontsert!“ olid sõnad, millega õpilased kontserti iseloomustasid. Kogu kava oli nii põnev ja kaasahaarav, et mingi hetk läks kaasaelamine nii hoogsaks, et muusikat oli vaevu kuulda. Vaiksemate lugude ajal oli jällegi saal hiirvaikne ja kõik pilgud olid pööratud Cätlinile ja Laurile.
Kontserdi lõpus kingiti MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskuse poolt koolile noodiraamat ja rahvapillide värvimisraamatud.
Tänuks kinkisime Cätlinile ja Laurile oma kooli lugudega almanahhi „Kuningametsa käbid“.
Suur aitäh pärimusmuusikutele väga huvitavate lugude, laulude ja meeleoluka pillimängu eest!

Pillide tutvustus