Emakeelepäev

Emakeelepäev on pühendatud eesti keelele ja selle püsimajäämisele ning seda tähistatakse luuletaja Kristjan Jaak Petersoni sünnipäeval. Tähtpäeva algataja oli kooliõpetaja ja keelemees Meinhard Laks.
1999. aastal kuulutati emakeelepäev riiklikuks tähtpäevaks.
Ka meie tähistasime täna kogu kooliperega emakeelepäeva. Päev sai alguse kogunemisega III korruse südames, kus mõnusa sissejuhatuse tegi meie oma emakeeleõpetaja Tiina Kuusk. Lisaks kuulsime ilusat luulet 5. klassi Mirelli ja Anni-Mari esituses ning 9. klassi Elisabethi, Karmeni ja Markuse mõtteid ja mõtisklusi eesti keele tähtsusest. Kogunemise lõpetasime tunnustamisega, kus tehti kokkuvõtteid II trimestri töödest ja tegemistest ning KiVa joonistusvõistlusest.
Kell 10.25 oli soovijatel võimalus osaleda Vikerraadio e-etteütlusel. Vahetundidel oli kõigil õpilastel võimalik tutvuda näitusega „Keeled. Meie emakeel“, osaleda emakeelepäeva aaretejahis ja kahoot’is, kirjutada ühe tähe jutukesi ning ette antud sõnadest ise luuletus kirjutada.
Aitäh kõigile, kes päeva ettevalmistamisele ja läbiviimisele kaasa aitasid! Oli tore ja meeleolukas emakeelepäev!
Erinevad pildid emakeelepäevast.