Vanema kooliastme õppereis

Kohe peale vaheaega, 1. ja 2. novembril, käisid 7. - 9. klassi õpilased õppereisil Viljandi- ja Tartumaal. Esimesel päeval tutvuti kutseõppevõimalustega Vana-Võidus asuvas Viljandi Kutseõppekeskuses ning täiendati oma loodusteadustealaseid teadmisi Tartu observatooriumis Tõraveres. Teisel päeval külastati kahte kõige olulisemat Tartus asuvat muuseumi: Eesti Rahva Muuseumi ja Tartu Ülikooli loodusmuuseumi

9.klassi noorte tähelepanekuid:

• Viljandi Kutseõppekeskus võttis meid väga soojalt vastu ning seal olid huvitavad erialad, mida õppida.
  • Esimesel päeval meeldis mulle Viljandi Kutseõppekeskus: kui hubane ja hea õhkkond seal oli!
  • Tartu observatoorium oli väga vahva.
  • Observatoorium oli huvitav ja palju sain teada, aga oleksin pigem ise uurides seda rohkem nautinud. Kõige rohkem meeldisid seal olevad pildid kosmosest. Põnev oli ka näha vanu arvuteid, mida kasutati.
  • On kahju, et me ei saanud ise tähti vaadata läbi teleskoobi, kuna seda parandati.
  • Eesti Rahva Muuseumis me ei olnud esimest korda. Giidi kuulata ei olnud enam nii huvitav, oleks pigem ise ringi vaadanud ja vajadusel juurde lugenud.
  • Tartu Ülikooli loodusmuuseum meeldis kõige rohkem, giid oli tore ning seal oli huvitav.
  • Kahe päeva jooksul meeldis kõige enam meie Tartu Ülikooli loodusmuuseumi külastus. Giidi jutt oli huvitav ja ise ringi vaatamine muutis muuseumi kogemuse põnevamaks. Seal oli palju, mida vaadata: loomad, putukad, linnud, kristallid.
  • Tartu loodusmuuseumis mulle meeldisid topised, mis olid loomadest tehtud. Need tundusid väga ehtsad!

Õppereisi kokkuvõtteks:

• Mulle reis meeldis ja võin öelda, et kõige parem ekskursioon mandril, mis meil on olnud.
  • Sain uusi kogemusi ja veetsin koos kõigiga huvitavalt aega. Oli küll väsitav, aga samas ka väga tore. Kordaks uuesti kui saaks!
  • Reis oli tore, käisime erinevates kohtades ja õppisime palju juurde.
  • Reis oli tore ja lahe ja võib veel minna!

Pilt reisist