18. novembril toimus II kooliastme ühine õppereis Pärnusse. Meie toredasse õppepäeva mahtus mitu ägedat tegevust ja külastust. Päev algas Liblikamaja külastusega, kus meil oli võimalus näha seal elavaid ja vabalt ringi lendavaid päeva- ning ööliblikaid. Liblikad elavad neile spetsiaalselt loodud talveaias, kus on pidevalt 25-30 kraadi sooja ja ligikaudu 80% õhuniiskust. Taimed on talveaeda valitud liblikate vajadusi silmas pidades. Talveaias on nektaritaimed päevaliblikatele ja ka toidutaimed nende röövikutele. Mõned liblikad armastavad puuvilja mahla, seega on neile välja pandud erinevaid maitsvaid puuvilju.
Liblikamaja kirjud ja kirevad päevaliblikad on pärit Panamast, Ecuadorist ja Filipiinidelt. Ööliblikaid on valitud ka Euroopa, Ameerika ja Aasia liikide seast.
Lisaks värvilistele liblikatele saime lähemat tutvust teha ka erinevate papagoide ja tiigis elavate värviliste kaladega. Aitäh Liblikamaja säravatele perenaistele toreda ja õpetliku hommikupooliku eest! 
Meie päev jätkus ühise kinokülastusega Apollo Kinos, kus vaatasime kogupere muusikalist filmi „Will,Will, krokodill“. Film oli tempokas ja haarav, samas õpetlik ja väga südamlik. Soovitame kõigile! 
Päeva kõige oodatum osa oli kindlasti Terviseparadiisi veekeskuse külastus. Kuigi meil oli aega 3 tundi veemõnusid nautida ja veekeskuses hullata, siis tundus, et seal oleks võinud veel tunde ja tunde veeta. Ilmselt tuleb varsti taas tagasi minna.
Pärast veekeskust sõime kõhud täis ja keerasime bussinina taas kodu poole.
Oli väga meeleolukas, õpetlik ja tore päev.
 
  • EU logo
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com