Tallinnas õpioskustel

Laupäeva, 27 oktoobri varahommikul ootas 6.klassi viit õpilast ja õpetajaid sõit Tallinnasse vabariiklikule õpioskuste võistlusele, mis sel aastal toimus Tallinna 21.koolis (eelmise aasta võitja). Kohale jõudnud, pakuti meile hommikusöögiks putru ja võileibu (hiljem ka maitsvat lõunasööki) ning tehti väike ringkäik koolis. Esimesel korrusel kõrgus suur ja avar aatrium, mille seinu katsid laste joonistatud plakatid, ilukirjanäidised ja joonistused. Oli näha, et kool panustab väga laste loovuse arengusse.

Seejärel  tehti 2 tundi tugevat mõttetööd, kus erinevalt kohalikust võistlusest oli palju tegevusülesandeid ning raskusastegi hoopis teine. Kokkuvõtete tegemise ajal oli meil hea võimalus külastada KUMU, kus väga ägeda ja toreda giidiga tegime tunniajalise ringkäigu püsinäitusel „Varamu“. Meie, õpetajate rõõmuks olid Valjala õpilased ühed tublimad kuulajad ja küsimustele vastajad.

Lõppkokkuvõttes saavutati 10.koht 16.kooli hulgast, kusjuures edestati kõiki põhikoole ning ühte gümnaasiumi. Auhindadeks olid Koolibri kirjastuse raamatud ning Katjes maiustused.

Koduteel hakkas paksu lund sadama. Lapsed olid päevaga ja oma tulemusega väga rahul ning tunnistasid, et kolm aastat tehtud töö ei olnud asjata.

pioskused Tallinnas