Õpetajatepäev

5. oktoobril toimus Valjala Põhikoolis õpetajate päev. Traditsiooniliselt leidis kohe hommikul aset aktus, kus direktor Aive Mõistlik andis koolis üheks päevaks võimu üle 9. klassi õpilastele. Pärast aktust saatsime õpetajad oma erilist pidupäeva nautima Sõrve. Seal ootasid neid lisaks väikesele jalutuskäigule luuderohuses metsas Kõrgema võluallikale ka mõnusad hetked lahke pererahvaga Salme Saias ja Tui Kodurestos. Siinkohal tahame teid kiita ja öelda edasi tänusõnad meie õpetajate poolt. Teie juures oli väga mõnus ja hubane olemine olnud!
Aga nüüd läbi minu silmade meist üheksandikest, kes õpetajatööd proovida said...
Mina asendasin kooli huvijuht Anneli Kaljustet. Ma viisin läbi aktuse ja andsin ka ühe tunni 5. klassile. Tund sujus paremini, kui arvasin ja jõudsime tunnitöö valmis. Õpilaste silmist oli näha, et nad jäid tun-niga rahule. Hiljem mõtlesin, et mul oleks võinud isegi rohkem tunde olla, sest vahepeal oli mul natuke igav. Siiski oli päev suurema osa minu klassikaaslaste jaoks positiivne. Suuri probleeme ei tekkinud ja keegi seletuskirja kirjutama ei pidanud. Mina ja üheks päevaks direktori ametit pidanud Karola Kirst olime 1. klassiga ka pikapäevarühmas. Ma ei osanud arvata, et see võib osutuda nii keeruliseks, mistõttu näen nüüd pikapäevaõpetajate tööd ja kohustusi täiesti teise pilguga. Kokkuvõttes jäin päevaga väga rahule. Kogu 9. klass tänab direktorit ja õpetajaid usalduse ja võimaluse eest! Oleme õnnelikud, et selle päevaga hakkama saime! Loodan, et järgmisel aastal tuleb ka järgmistel üheksandikel tore õpetajate päev.

Elina Kurgpõld
õpetajate päeva huvijuht