Viimane koolikell
Meie üheksandikele kõlas täna viimane koolikell...
Aitäh 50. lend! Kõrget lendu ja palju ägedaid uusi alguseid teile!
Üheksandike tervitus kooliperele.
Tere tuttav koolipere! Nagu te kõik teate, on meie, üheksandike, koolitee Valjala Põhikoolis jõudmas lõpusirgele. Siia punkti ei jõudnud me aga üksi, seepärast soovimegi alustuseks tänada oma klassijuhatajaid, aineõpetajaid ja teisi koolitöötajaid, kes meid kõiki nende aastate jooksul on aidanud, suunanud ja õpetanud. Aitäh, et meid sel teekonnal juhatasite!
Tahaksime tänada ka kõiki oma koolikaaslasi, kes on loonud nende aastate vältel meeldiva ja turvalise keskkonna.
Valjala Põhikoolis on traditsiooniks, et 9. klass annab oma üüratut kogemust edasi 8. klassile KÜMNE KÄSU kujul. Meie kümme käsku 51. lennule on järgnevad:

1. Austage oma vanemaid, nad läbisid kooli ilma Google’ita.
2. Ära jäta tänaseid töid homse varna.
3. Mees on majas mütsita
4. Ilma tööta pole puhkust
5. Tea ja kuula neid, kes teavad
6. Vähem juttu, rohkem tööd
7. Pingutage, sest enam lihtsamaks ei lähe
8. Võid spikerdada, aga ära vahele jää
9. Julge unistada suurelt
10. Tunnis vaikimine = rohkem kirjalikku tööd

Nagu ikka kingib 9.klass koolile ka oma lennupuu. Meie rikastame kooliaeda pirnipuuga. Millal ta vilju andma hakkab, seda me öelda ei oska, kuid kindlasti saab praegune esimene klass meie pirne maitsta.
Lõpetuseks jagaksime ka paar soovitussõna kõigile õpilastele: ärge muretsege, lõpp pole kaugel, võtke viimast nendest kooliaastastest, mis teil siin on, sest te ei kujuta ette, kui kiiresti need lähevad. Nautige seda aega omade seltsis, sest ajamasinat pole õpetaja Soots veel leiutanud! Aitäh!
-teie üheksandikud-

9.klassi pilt