Ettevõtlusnädala töötoad

Ettevõtlusnädala raames külastasid 9. oktoobril Valjala Põhikooli Innovatsioonikeskuse Innokas inimesed, kes viisid läbi kaks kahetunnist töötuba 5. – 9. klassi õpilastele.

6. ja 8. klassi õpilased said teadmisi õpilasfirmades tehtavast. Osalenute muljed olid järgmised:

„Õpilasfirma on huvitav viis raha teenimiseks. Asjad, mida näidati, olid huvitavad. Ma ei oleks osanud arvata, et nendega võib nii hästi teenida ja need tooted kõigile huvi pakuvad. See andis inspiratsiooni.“

„Juhendaja rääkis teiste koolide õpilasfirmadest – mida nad teinud on ja kui palju raha teenisid. Oleks lahe, kui me teeniks oma klassile ka raha.“.

„Mulle meeldisid teiste ideed, sest need olid nutikad ja neid oli palju.“.

„Ma sain ühe mõtte ka selle õpilasfirma juures! Et võiks hakata tootma vurre, mis leevendavad stressi ja põllesid. Ja siis ma sain teada, et põllesid ostavad rohkem mehed kui naised.“.

Robootika töötoas tegutsesid 5. ja 7. klassi õpilased ning kooli robootikaringis osalejad. „Robootika töötuba oli väga huvitav. Alguses tehti meile väike tutvustus ning hiljem saime ka ise roboteid ehitada. Mina olin paaris Randoga. Tänu meie eelnevatele teadmistele saime kahekesi ehitatud töötoa kõige kiirema sõiduki. See kõik oli väga huvitav ja lõbus, teised said palju uusi teadmisi ning meie, kes asjast varem teadsime, saime oma teadmisi rakendada. Sai arendada loovust ja oli tõesti huvitav, sest saime proovida teistsugust varustust, kui meil endal koolis on. Sellised üritused on alati väga toredad ning meeldivad kõigile ja neid võiks veel rohkemgi olla.“.

Mathias Tänav, 9. klass.