Jäätmed ringlusse!

Just sellist pealkirja kannab Keskkonnaameti õppeprogramm. On ju jäätmete probleem meie tänapäeva maailmas üks olulisemaid. Saime sellel sügisel oma kooli ka jäätmete liigiti kogumist võimaldavad erinevad prügikastid. Et probleemis paremini orienteeruda, tuli meile appi Mahe Metsalu Keskkonnaametist. Kõik klassid said osaleda tema poolt pakutavas programmis. Saadi vastused järgmistele küsimustele:

- Mis on jäätmed ja kuidas need tekivad?
- Miks on vajalik jäätmete liigiti kogumine ning kuidas see säästab keskkonda?
- Mis on jäätmekäitluse hierarhia?
- Mis erinevus on korduskasutusel ja taaskasutusel?
- Mis saab minu jäätmetest?
- Kuidas igaüks saab vähendada jäätmeteket?

Küsimused said vastused läbi arutelude ja aktiivtegevuste. Veel räägiti ringmajandusest, korrati üle  jäätmete liigiti kogumise põhimõtted ning uuriti tooteid, mis on tehtud jäätmetest.
Õppeprogrammi abil mõistsid õpilased, et jäätmed on inimese tekitatud probleem ning nende liigiti kogumine vajalik. Jäätmeid liigiti kogudes osaleme me kõik ringmajanduses, suuname olemasoleva materjali uuteks toodeteks ning hoiame sellega kokku energiat ja veekulu. Nii osaleme jätkusuutliku arengu tagamisel.

Pilt prügisorteerimisest