Jüripäeva tegemised koolis

Sel aastal tähistasime jüripäeva koolis traditsioonilise jüripäevajooksuga ja sellele eelnenud heakorratöödega Valjala koolimaja ümbruses, kirikuaias, surnuaedadel ja maalinnal.
Seekord said 1.-3. klasside õpilased oma ülesandeks korrastada koolimaja ümbrus ja mänguväljakud.
II kooliastme õpilastest osad suundusid teeääri prahist puhastades Valjala maalinnale ja osad õpilasd jäid korrastustöid tegema kirikuaeda. Ka maalinna lõkkeplats, parkla ja terviserada, mida kasutab kogu Valjala kogukond, said prahist ja suurematest murdunud okstest puhtaks.
Kuna varasemalt on juba koolimaja ümbruses töödega jõutud järje peale, siis sel aastal sai ette võetud suurem piirkond. Vanem kooliaste jõudis heakorratöödele appi Valjala kalmistule.
Suur töö sai tehtud ja meeldiv oli saada Tiit Aavikult, Heli Kuuselt ja Imbi Käharal positiivset tagasisidet, kelle sõnul olid noored väga töökad ja nende panus hindamatu väärtusega. Tänutäheks said kõik asjaosalised suud magusaks.
Päeva teine pool oli 5.-9. klasside õpilastel sportlik, kuna taas võeti mõõtu traditsioonilisel jüripäevajooksul.
Jooksu võitjaks tulid 62,5 punktiga võistkond ARSTID. Võistkonna kaptenid olid kaheksandikud Leelo Kald ja Lisandra Olop. Võistkonda kuulusid veel Nora Saar, Jass Puhv, Renar Klee, Robin Rüütel, Lisanna Õunpuu, Delisa Eldemeel ja Artur Kirr.
Päeva lõpuks oli hea meel tõdeda, et kõik plaanitud tööd said tehtud, jooksud joostud ja mängud mängitud. Kõik olid rõõmsad ja rahulolevad. Töiselt tegus ja meeleolukas jüripäev oli lõppenud. Aitäh kõigile asjaosalistele!