Reedel, 27. jaanuaril, käisid 7. tunni ajal 9. klassi noortele väitlust õpetamas Saaremaa Gümnaasiumi 10. klassi õpilased Riho Lember ja Jason Mäeots.
Väitlus on struktureeritud poolt- ja vastuargumentide esitamine, mis toimub kindla reglemendi alusel. Väitlustes ei otsita ühest ning ainuõiget vastust püstitatud küsimusele, vaid püütakse välja selgitada kõikvõimalikud argumendid ning nägemused erinevatelt pooltelt. Väitluses on kaks võistkonda – jaatus ja eitus ning mõlemad võistkonnad proovivad tõestada oma seisukohta - olla etteantud teemas poolt või vastu.
9. klassi õpilased said oma esimese väitlusalase kogemuse teemal „Kas koolivorm peaks olema kohustuslik?”. Napi, 1,5 punktise vahega, tunnistasid erapooletud vaatlejad paremaks jaatuse võistkonna esituse!
Aitäh, Riho ja Jason väitluspisikuga meid nakatamast!