Valjala Põhikooli 45. sünnipäev ja vilistlaste pidu.

Kooli sünnipäeva nädal algas teisipäeval KiVa päevaga. Esimeses tunnis olid meil külas politseinikud: Kaidi Kask, Anneli Katkosilt, Ahto Aulik ja Priit Sepp. Teemaks oli koolikiusamine ja praegu väga levinud küberkiusamine. Järgnes kaks KiVa tundi klassides. Edasi mängiti võistkondlikke mänge koolimajas sees ja õues. Moodustati 10 segavõistkonda (1.-9.kl õpilastest), kes tegutsesid igas punktis koos - üksteisega koostööd tehes. Spordisaalis tehti  teatevõistlust, mängus „miiniväli“ tuli kinnisilmi enda juhtijat usaldada, tahvelarvutites koostati sõnapilve meie kooli õpilaste iseloomuomadustest, muusikaklassis tantsiti vana ringmängulaulu „Rondo“, tööõpetuse klassis punuti sõbrapaela. Lisaks veel pantomiimid, laulude äraarvamine ja veel muudki. Viimases tunnis prooviti üheskoos ümber koolimaja sõpruse ring moodustada, appi võttes hularõngad ja sõbrapaelad ning tantsiti seltskonnatantse.

Ilmus Valjala Põhikooli õpilastööde uus almanahh „Kuningametsa käbid IV“.

Laupäeval olid kõik Valjala ja Lööne kooli vilistlased, endised ja praegused töötajad oodatud  kooli kokkutulekule, tähistamaks Eesti Vabariigi 100.,Valjala hariduselu 220., Lööne kooli 95. ja Valjala põhikooli 45. aasta sünnipäeva. Kavas oli küünalde süütamine surnuaias, pidulik kontsert-aktus, lendude pildistamine. Avatud olid kõik klassid, kus sai kohtuda oma endiste õpetajatega. Saali oli koosviibimiseks paigutatud lauad ning tantsuks mängis ansambel Onud. Koridoride seinad olid kaunistatud laste joonistustega ning fotostend aitas möödunud kooliaastaid meenutada. Aktusel esinesid meie kooli laste- ja poistekoor,8.klassi poiste ansambel ja 5.klassi rahvatantsurühm. Väga lustlik etteaste tuli rahvamaja kanneldajatelt.

Sõna võtsid tervituseks Saaremaa vallavolikogu esimees Tiiu Aro, endine Valjala Põhikooli direktor Arvo Paiste, osavallakogu esimees Kaido Kaasik, Kahtla Lasteaed-Põhikooli direktor ja endine Valjala PK  matemaatika õpetaja Helle Rüütel, kooli hoolekogu esinaine Marian Tamm ja 9.klassi õpilane Maris Kirsipuu. Ühise  õnnesoovi edastasid lasteaia juhataja Marina Tamm, raamatukogu juhataja Tiia Lätt ja rahvamaja juhataja Anneli Kaljuste. Ajalooõpetaja Ester Vaiksaar meenutas huumoriga juhtumisi, mil ta ise veel noor ja kogenematu õpetaja oli.

Saaremaa Vallavalitsuse tänukirjad hoole, pühendumise ja suurepärase töö eest andis Tiiu Aro üle õpetajatele: Tõnu Soots, Ester Vaiksaar, Liljan Sepp, Ulvi Põldema ja Andre Kuntsel. Kooli tänukirjad pikaajalise ja kohusetundliku töö eest pälvisid õpetajad: Helen Aasmaa, Ülle Lahi, Anneli Nõmm, Siiri Saar, Ulvi Peeters, Tiina Kuusk ja Ulvi Puhv. Kooli auraamatusse kanti kauaaegsed õpetajad: Tiina Kuusk, Ulvi Peeters ja Tõnu Soots.