Mulle meeldib Eestis elada?

Igas riigis elades on nii plusse kui ka miinuseid. Igal inimesel on oma arvamus. Kuid kas ja miks minule meeldib Eestis elada?

Eesti on küll väike riik, kuid mul on siin palju võimalusi. Ma saan tegeleda sellega, mis mulle huvi pakub, õppida seda, mida tahan, seal, kus tahan, ja täiendada ennast välismaal. Juba Eesti tasemel hariduse ja siit saadud kogemustega on mul võimalik kaugele jõuda. On ju siit pärit palju kuulsaid muusikuid, sportlasi, ärimehi, lauljaid ja palju teisi tuntud inimesi.

Mulle meeldib, et isegi elades sellises kohas nagu Saaremaa, mis on muust Eestist üsna eraldatud, saan ma tegeleda oma lemmikalaga. Ma saan siin ratsutada, võib-olla küll mitte nii kõrgel tasemel kui mandril või välismaal, kus on rohkem võistlusi, kus ennast proovile panna. Saaremaalt nendele sõita on aga väga kulukas ja aeganõudev, seega on mul vähem võimalusi end arendada. See kõik kokku on ka ainuke põhjus, miks ma tahaks vahepeal Eestist välismaale lahkuda. Tahaksin seal mõnes suures tallis kogemusi saada. Saaksin õppida professionaalset abilise tööd, töötada tallipoisina ja palju muudki. Areneksin seal palju kiiremini ja kõrgemal tasemel. Siiski tahaksin peale paari aastat Eestisse tagasi tulla ja seda ala nii Saaremaal kui ka mandril veelgi enam arendada. Samas arvan, et ka Eestis on tase hea ja igal pool on võimalik kaugele jõuda, kui vaid tahet on ja selle nimel tööd teha.

Mulle meeldib, et saan siin õppida seda ametit, mida tahan. Eestis on palju erinevaid õppimisvõimalusi ja tugevaid koole. Antakse ka palju võimalusi minna ennast välismaale täiendama. Väikeses riigis on hea ka see, et kui valida haruldasem amet, on tööd alati palju. Mina soovin õppida loomaarstiks. Eestis on selleks väga hea võimalus maaülikoolis. Meil on liiga vähe loomaarste, eriti neid, kes ka hobustega tegelevad. Saaremaal on seda tööd tõsiselt tegemas vaid kaks arsti, nemadki tegelevad pigem väikeste loomadega. Seega oleks see amet väga kasulik ja tasuv.

Mulle ei meeldi, et kehtib mõningane ebavõrdsus. Näiteks see, et Harjumaale püstitati ca 200 uut leviposti, kui hoopis Saaremaa neid hädasti vajaks. Või see, et raha läheb kohtadesse, kus seda nii palju vaja ei ole, ning selle arvel kannatavad parandamata teed ja transpordiprobleemid. Eestis makstakse enamjaolt vaid miinimumpalka, mistõttu lähevad paljud inimesed välismaale tööle, et ära elada. Seetõttu vähenevad nii rahvaarv kui ka riigi tulud ning on suuremad maksud.

Mulle meeldib, et selle väikese riigi peale on nii palju üritusi: laulu- ja tantsupeod, võistlused jms. olgu meie riik teiste kõrval kuitahes väike, on meie rahvas tänu sellele kõigele ühtne ja riigis on hea olla. Üks näide üritusest, mis paneb rahva koos hea eesmärgi nimel tegutsema, on Teeme Ära talgud, millest ka mina alati osa võtan.

Kokkuvõtteks võin kindlalt öelda, et mulle meeldib Eestis elada. Siin on palju võimalusi, me peame vaid õppima neid märkama ja kasutama.

Eeva Helga Kupits