27. märtsil toimus neljandat korda gümnasistidele ja põhikooli lõpuklassidele suunatud Eesti Pangaliidu rahatarkuse veebikonverents „Kas mina juhin raha või juhib raha mind?“, kus osalesid ka meie kooli 8. ja 9. klassi õpilased.
Konverentsi avas oma ettevõtjana tegutsemise looga Bolti kaasasutaja Martin Villig. Esinejate hulgas astusid üles investor ja rahatarkuse jagaja Raivo Hein, näitleja Elina Pähklimägi, edukate õpilasfirmade vedajad Karmo Liiv (Bikewise), Patrik Roostfeldt (ÕF PELA) ja Eliise Lehtsaar (ÕF Mossy). Sellest, kuidas suhtuda erinevatest allikatest pärinevasse infosse, kuidas seda kriitiliselt hinnata ja vältida pettuste ohvriks langemist, kõneles ajakirjanik ja kommunikatsiooniekspert Raul Rebane. Üritust modereeris tuntud TikTokker ja rahatarkuse huviline Andreas Melts.
Konverentsi lõpus panid osalejad oma rahaga seotud teadmised proovile veebiviktoriinis, mis oli ühtlasi Euroopa rahatarkuse viktoriini (European Money Quiz) rahvuslik finaal. Euroopa rahatarkuse viktoriin on üleeuroopaline võistlus, mille eesmärgiks on parandada noorte finantskirjaoskust. On rõõm tõdeda, et meie 9. klassi õpilane Joosep Pitk saavutas rahatarkuse viktoriini Eesti finaalis 13-15-aastaste vanuseklassis teise koha! Selle vanuseklassi kaks parimat saavad võimaluse esindada Eestit Brüsselis toimuval Euroopa Liidu ülesel rahatarkuse viktoriinil, mis toimub 18.-19. aprillil.
Hoiame siis kõik üheskoos Joosepile pöialt ning soovime talle palju edu Eesti esindamisel!