Ettevõtlusmängude päev Salmel

17.jaanuaril käisid Valjala kooli 7. – 9. Klassi õpilased Salme rahvamajas. Lisaks meie kooli õpilastele olid seal ka Salme ja Lümanda kooli õpilased. Rahvamajas toimusid väga vahvad ettevõtlusmängud, mida viis läbi JA Eesti. Õpilased jagati klasside kaupa ära ning viidi erinevatesse ruumidesse ettevõtlusmänge mängima. Väljasõit oli preemia JA Eesti e-viktoriinist osavõtmise eest, kus meie olime üks aktiivsemaid koole.

Lisandra Olop, 7. klass

Hommikul jäi buss hiljaks, kuna õues oli kohutav ilm. Kui me Salmele jõudsime, oli kohal veel Lümanda ja Salme koolid. Pidime jagama end rühmadesse ja hakkasime mängima ettevõtlusmängu „Raha rändab”. Igas grupis ehk peres oli 5 liiget. Üks perest pidi minema ettevõtjana tööle kas tallu, poodi või tehasesse. Nemad käisid endale töötajaid palkamas ja teenisid oma perele raha. Mängu võitis pere, kes oli endale ostnud kõige rohkem rahulolu kaarte. Nemad said auhinnaks suure šokolaadi. See päev oli huvitav ja lõbus, pidi hästi palju suhtlema ja arutama. Võib teine kord ka mängida seda mängu.

Heleri Tänav, Kristin Siiner ja Kevin Teär, 8. klass

9.klassi muljed: see oli väga lõbus ja huvitav. Vahepeal oli tegevus aeglane, kuid nalja sai ka. Juhendajad olid väga toredad ning koos oli väga palju toredad ja sõbralikke inimesi. Kõigile meeldisid nende tiimid.