Vabariigi aastapäev Valjala koolis
💙🖤🤍
Täna oli sini-must-valgesse ehitud koolimaja siginat-saginat täis. Tähistasime üheskoos Eesti 106. sünnipäeva.
I kooliastme päev algas Kuldvillakuga, II ning III kooliaste pani oma teadmised proovile 5. klassi korraldatud ja läbiviidud mälumängus.
Seejärel toimusid külalistunnid. I kooliaste kujundas ühistööna toreda pildikollaaži „Minu kodu“. Loovustundi vedas meie oma kooli armas kunstiõpetaja Triinu. 1.-3. klassi õpilased käisid külas ka Valjala vabatahtlikel päästjatel, kus nad said kõigele muule põnevale ka näha seestpoolt tuletõrjeautot ja kuulda, kui valju häält ühe suure masina sireen päriselt teeb.
II kooliastmel olid külas Triin Arva Saare Arenduskeskusest ja Tiia Lätt Valjala raamatukogust. Ettevõtlikule koolile kohaselt toimusid Triinu ja Tiia juhendamisel mängulised rahatarkuse, investeerimise, ettevõtluse ja lõimingu töötoad.
III kooliastme õpilastele andsid külalistunde meie kooli 12. lennu vilistlane, kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist, kaitseliitlane ja blogi Propastop.ee eestvedaja Andres Lember ning 15. lennu vilistlane, majandusekspert ja ettevõtja Ahti Kuris. Külalised rääkisid noortele elus tehtud valikutest ja enda tegemistest, rõhutades, kui oluline on püüelda selle poole, mida võib nimetada oma elu kutseks ning teha vahet õigel ja valel. Samas toodi välja, et igaühe jaoks võib see, mis on õige või vale, olla erinev.
Pärast külalistunde oli koolilõuna aeg. Meie koolis on traditsiooniks, et vabariigi aastapäeval on koolilõunagi pidulik: lauad olid kaunilt kaetud ja lõunasöögiks valitud koolilõuna menüüdest üks õpilaste lemmikumaid sööke.
Tänasele koolipäevale pani punkti vabariigi aastapäevale pühendatud aktus, kus esinesid meie oma kooli õpilased. Lisaks eeskavale tunnustati ja peeti meeles neid õpetajaid, töötajaid ja lõpuklassi õpilasi, kes oma tööde, tegemiste ja olemisega on eriliselt silma paistnud.
Suur tänu kõigile külalistele, vilistlastele, õpilastele, õpetajatele ja töötajatele, kes aitasid tänase päeva õnnestumisele kaasa!
💙🖤🤍
Ilusat saabuvat vabariigi aastapäeva ja toredat vaheaega kõigile!